Aktualności z życia parafii

84-242 Luzino
Telefon: 58 678 22 64 lub 58 678 29 29
Konto parafialne:
Konto parafialnego Zespołu Caritas:
62 8349 0002 0016 0935 2000 0010
Biuro parafialne:
poniedziałek- czwartek: 10-12; 16-18
sobota- 10-14
piatek, niedziela: NIECZYNNE

Duszpasterstwa

Dzieci

Młodzież

Małżeństwa

Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne (Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna i Pustynia Miast) to przede wszystkim działalność grup młodzieżowych w Polsce i na świecie w oparciu o charyzmat księdza Bosko. To potrzeba realizowania we własnym życiu młodzieżowej duchowości salezjańskiej poprzez formację, modlitwę, radość bycia razem, świętowanie, codzienność, pomoc młodemu człowiekowi. To wreszcie potrzeba jedności i wspólnoty z innymi młodymi.

O Pustyni Miast słów kilka... Pustynia Miast jest ruchem młodzieży salezjańskiej, która odpowiedziała na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II i włączyła się w kiełkujące na początku lat 90 ubiegłego wieku dzieło Nowej Ewangelizacji. Od przeszło 20 lat wędrujemy po miastach i miasteczkach północno- zachodniej Polski i głosimy chwałę Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie zbiera się młodzież, dzieci, starsi, chorzy i potrzebujący nowego spojrzenie na świat. W czasie czteroletniej formacji rozważamy fundamenty naszej wiary: Dekalog, Sakramenty Święte, Credo oraz Dary i Owoce Ducha Świętego.

akcja3

Wspólnota PM w Luzinie działa już przeszło 6 lat, 6 lat pracy nad sobą i walki ze swoim grzechem. Sakrament pokuty jest nieodzownym punktem naszej formacji, regularna spowiedź pozwala nam Pustyniakom opuścić swoją pustynię grzechu, beznadziejności i słabości, na nowo zbliżyć się do Jezusa i walczyć o życie, niebiańskie ;). Cotygodniowe oraz kwartalne spotkania ogólnopolskie przygotowują nas do zwieńczenia rocznego dzieła ewangelizacji w parafii, czyli Akcji Letniej Pustyni Miast, 10 wspaniałych dni poznawania siebie i innych, ale przede wszystkim prawdziwego spotkania z Bogiem. Aby móc ewangelizować innych, najpierw musimy nawrócić samych siebie, dlatego Akcję rozpoczynamy od rekolekcji ścisłych- 3 dni poświęconych modlitwie, kontemplacji Pisma Świętego, sakramentom i wyciszeniu; wylogowujemy się do życia, takiego bez 'fejsa' i instagrama, za to pełnego owocnych przeżyć duchowych. Naładowani duchowo, głosimy Jezusa wszędzie, na blokowiskach, w Domach Dziecka i DPSie, nie rzadko również we więzieniach czy poprawczakach. Co wytrwalsi po Akcji wędrują również pielgrzymim szlakiem ze Szczańca k. Zielonej Góry do Częstochowy, gdzie przez blisko 14 dni pogłębiają swoją wiarę, a pielgrzymi trud ofiarują za swoje rodziny, najbliższych, dobrodziejów SWE, ale przede wszystkim za siebie samych, młodych żyjących w niełatwym dla chrześcijaństwa czasie.

akcja2

Symbolem, który wyróżnia nas od innych wspólnot jest znaczek Pustyni Miast, czyli wyłom w kształcie krzyża, w murze naszego serca. Jezus Chrystus każdego dnia robi takie wyłomy w sercach ludzi, których spotykamy podczas naszych akcji. Wokół krzyża znajdują się 3 hasła: ODWAGA, MOC DUCHA i RADOŚĆ. Odwaga, czyli świadczenie o Bogu na przekór wszystkim i wszystkiemu, Moc Ducha, czyli świadomość, że sama jestem słaba- w Panu mogę wszystko, Radość, czyli przyjmowanie tego, co daje Pan- Jego plan jest najdoskonalszy i prowadzi do świętości.

akcja

Pustynia Miast to piękny Czas Łaski, to dar, który trzeba wykorzystać. Nowe znajomości ( i miłości :)), sprawdzenie siebie, ale przede wszystkim czas spotkania z Bogiem, czas ciągłego wychodzenia z pustyni swojego życia i kroczenia za x. Bosko do świętości. Chcesz wiedzieć więcej ? Żaden problem- jesteśmy też w sieci!

Znajdziesz nas na www.swe.pl oraz bardziej lokalnie na naszym fanpagu na facebooku: www.facebook.com/PMLuzino. Nie wiesz co robić w piątkowy wieczór? Salka na starej plebani stoi otworem od 19.00- wpadnij, nie pożałujesz! Razem z nami poznasz Boga i naszego dobrego przyjaciela- św. Jana Bosko.

akcja5

2.png9.png1.png6.png4.png6.png