Aspersja

aspersja3

Zespół ASPERSJA został założony przez Zofię Meyer oraz ks. Jana Minkiewicza w lipcu 2011 r. przy parafii Św. Wawrzyńca w Luzinie i tam funkcjonuje. Debiut zespołu miał miejsce w sierpniu 2011 r. na XII Otwartym Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni – za ten debiut zespół został wyróżniony. Od tego czasu zespół gra na różnego rodzaju uroczystościach, czuwaniach, nabożeństwach a także koncertach, nie tylko w macierzystej parafii. ASPERSJA specjalizuje się w wykonywaniu muzyki religijnej – estradowej, w swoim repertuarze ma ponadto wiele pieśni wielogłosowych wykonywanych a capella.

Nazwa Aspersja (z łac. Aspergere) tradycji chrześcijańskiej oznacza liturgiczny akt pokutny, który następuje poprzez pokropienie wiernych wodą. Podobnie jak łaska i pokój w znaku święconej wody wpływają na duszę, tak samo zespól pragnie, aby jego muzyka otwierała serca na działanie Bożego Ducha.

Do tej pory opiekunami zespołu byli: ks. Jan Minkiewicz oraz ks. Grzegorz Daroszewski. Obecnym opiekunem jest ks. Tomasz Dopke.

aspersja

Członkowie zespołu: Grzegorz Barzowski (trąbka), Dominika Engelbrecht (śpiew), Ewelina Engelbrecht (śpiew), Jakub Klein (śpiew, gitara elektryczna, trąbka), Julianna Kotłowska (śpiew), Joanna Mielewska (gitara akustyczna /elektryczna), Michał Pryczkowski (perkusja, instr. perkusyjne), Beata Riegel (śpiew), Darek Rozenkranc (tenor), Paweł Rozenkranc (gitara basowa, puzon), Alicja Wejer (śpiew), Monika Wejer (instr. klawiszowe, gitara akustyczna/elektryczna), Aleksandra Żmiejko (śpiew).

Do tej pory zespół grał między innymi na: - XIII Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni 2012 r. – nagroda w kategorii piosenki estradowej, - XIV Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni 2013 r. – nagroda w kategorii piosenki estradowej, - Holy Wins 2011 r., 2012 r., 2013 r., 2014 r. - Konkursie talentów wokalnych w Luzinie 2013 r. – nagroda w kategorii zespół, - Koncertach Ewangelizacyjnych w Boże Ciało w Wejherowie 2013 r., 2014 r., - Nabożeństwach o uzdrowienie 2013 r., 2014 r., - czuwaniach młodzieżowych w różnych parafiach 2011 r., 2012 r., 2013 r., 2014 r., - koncertach bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych w macierzystej parafii 2012 r., 2013 r., 2014 r.

aspersja2

KONTAKT: www.youtube.com/ASPERSJAzespol