UWAGA !!!

W czwartki zbiórki dla lektorów i ministrantów z Gimnazjum i ministrantów z 6 klasy Szkoły Podstawowej. Po każdej zbiórce w zakładkach obok są informacje, które trzeba przyswoić. W kolorze niebieskim obowiązują wszystkich. Wiadomości w kolorze czarnym obowiązują lektorów aspirujących do bycia w przyszłości ceremoniarzem. Zbiórki dla pozostałych ministrantów w soboty o 12.00.

Liturgiczna Służba Ołtarza działająca przy parafii św. Wawrzyńca w Luzinie liczy 28 ministrantów w tym 13 lektorów. Naszym opiekunem jest ks. Tomasz Dopke, a prezesem Kamil Skrzypkowski.

Będąc ministrantami, służymy do Mszy Świętych, pomagamy w organizacji uroczystości parafialnych oraz dbamy o porządek w kościele. Służymy także pomocą w sąsiednich parafiach. Zbiórki dla ministrantów i lektorów odbywają się najczęściej w sobotę o 12.00. Zbiórki zawsze rozpoczynamy modlitwą, po której odbywa się sprawdzenie obecności na dyżurach w minionym tygodniu. Każdy ministrant ma wyznaczone obowiązkowe Msze święte, na których zawsze powinien być obecny.

W budynku nowej plebani mieści się salka, która jest do naszej dyspozycji praktycznie codziennie. W 2014 r. pomieszczenie przeszło generalny remont, w którym pomagali ministranci i lektorzy pod czujnym okiem naszego szafarza pana Jerzego Bacha. Salka jest bogato wyposarzona. Latem organizujemy wycieczki rowerowe, ogniska oraz tygodniowy wyjazd, najczęściej w góry; natomiast zimą kuligi połączone z ogniskiem. Ministranci w naszej parafii starają się być uczynni, sumienni i czynić wszystko na chwałę Bożą.