Intencje

W roku 300 rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z inicjatywy wspólnoty Żywego Różańca odbyła się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do tronu Królowej Polski. Pielgrzymi z Luzina wraz z ks. Tomaszem u stóp Pani Jasnogórskiej złożyli swoje podziękowania i prośby, a także oddali w opiekę Maryi całą naszą parafię. Wyjazd był bardzo udany. Pielgrzymi w kaplicy, bardzo blisko Cudownego Obrazu uczestniczyli w Eucharystii, Nabożeństwie Majowym, Apelu Jasnogórskim.Uczestnicy mieli także okazję przypomnieć sobie historię klasztoru jasnogórskiego i cudownego obrazu, którą pięknie przedstawiła siostra Małgorzata oprowadzając po sanktuarium. Jasna Góra to centrum duchowe Polski, do którego licznie pielgrzymują Polacy. Warto, w tym szczególnym roku jubileuszu koronacji przybyć na Jasną Górę i jeszcze raz zawierzyć osobiście Mat- ce Bożej swoje życie, tym bardziej, że dojazd do Częstochowy, za sprawą autostrady jest o wiele łatwiejszy i krótszy.