Informacje na temat przygotowań do I Komnii Świętej w 2017 roku.

UWAGA!

1. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w najbliższy poniedziałek 19 kwietnia w dwóch grupach o godz. 15.30 i 16.30.

Dziewczynki na Uroczystość I Komunii św. będą miały wianuszki na głowie uplecione z mirty. Proszę nie kupować innych.

1. Termin I Komunii Świętej: 20 maja 2017 (sobota),

• godz. 9.30 klasy: III A, III B, III C oraz Barłomino
  • godz. 11.30 klasy: III D, III E, III F

2. Spotkania i nauki przed I Komunią Świętą: Od 26 września do maja w poniedziałki w kościele:

• o godz. 15.30 klasy: III D, III E, III F,
  • o godz. 16.30 klasy: III A, III B, III C oraz Barłomino.

W październiku dzieci będą uczęszczać na nabożeństwa różańcowe o 17.00 (co najmniej 1x w tygodniu), a w grudniu na roraty o 17.00. Zmiany w godzinach i dniach spotkań będą podawane w na Mszy Świętej niedzielnej o godz. 12.00, w szkole na religii oraz na stronie internetowej.

3. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Msze św. niedzielną o godz. 12.00 (jest to Msza z aktywniejszym udziałem dzieci, z kazaniem uwzględniającym ich liczną obecność). Dzieci, które przygotowują sie do I Komunii otrzymują "ziarenka" z ewangelią niedzielną i rebusami.

4. Święcenie przedmiotów kultu religijnego: • 9 października (niedziela) – różańce o godz. 12.00, 11 grudnia (niedziela) - medaliki, 5 lutego - świece, marzec - książeczki. Medaliki oraz świece rodzice kupują sami wedle uznania (tzw. "cudowny medalik" św. Katarzyny Laboure, świeca najlepiej od chrztu dziecka).

5. Książeczki, różańce oraz pamiątki komunijne będą zakupione za kwotę 50 zł od osoby.

6. Alby • W naszej parafii dzieci przystępują do I Komunii Świętej w albie • Dziecko może przystąpić w albie po rodzeństwie lub kimś z rodziny; w zapowiedzianym terminie będzie można zakupić albę, po wcześniejszym zdjęciu miary w salce w starej plebanii.

7. Praca rodziców z dziećmi • Proszę, aby rodzice kontrolowali pracę dzieci, które otrzymały kartę zaliczeniową modlitw i prawd wiary.

8.  Należy przyzwyczaić dzieci do modlitwy, rodzinnego przeżywania niedzieli i świąt, do wspólnego przeżywana wydarzeń kościelnych.

9. Dzieci uczą się następujących pieśni na uroczystość I Komunii: