Żywy Różaniec

Opiekunem duchowym czcicieli Żywego Różańca wyznaczony przez ks. Proboszcza Zygfryda Leżańskiego jest obecnie ks. Tomasz Dopke, który zastąpił ks. Marka Płazę.

Część Róż powstała u schyłku lat 50-tych. Uczestnictwo członków w Żywym Różańcu przechodzi na ogół z pokolenia na pokolenie. Zostały też utworzone w wyniku zupełnie nowej inicjatywy parafian. W naszej parafii w krótkim czasie powstały dwie nowe Róże : 17.04.2014 r (Wielki Czwartek) – Róża Św. Jana Vianneya – stowarzyszeni w niej są tylko mężczyźni, którzy modlą się w stałej intencji; o Boże błogosławieństwo dla Kapłanów oraz od dn.1.02.2015 r. -Róża Św. Józefa, której przyświeca troska o dobro i jedność rodzin. Róża Małżeństw Św. Joanny Beretta Mola składa się z dwudziestu małżeństw.

W każdy wtorek oraz w pierwszą niedzielę miesiąca odmawiamy w kościele wspólnie modlitwę różańcową. W każdy pierwszy wtorek miesiąca po modlitwie różańcowej odbywa się spotykanie formacyjne, które prowadzi Ksiądz Tomasz. W spotkaniach tych uczestniczy coraz więcej osób. W grudniu zostało zorganizowane wigilijne spotkanie opłatkowe, które było kolejną radosną okazją do podkreślenia wspólnotowego charakteru naszej parafialnej rodziny różańcowej. Od stycznia 2015 w pierwszą sobotę miesiąca jest godzinna adoracja połączona z różańcem. Trzeba tu podkreślić ogromne zaangażowanie Księdza Tomasza Dopke ( 1 lutego powstała kolejna Róża) oraz rozwojowy charakter tej formy życia w parafii, jaką jest wspólna modlitwa różańcowa.

W parafii Św. Wawrzyńca w Luzinie istnieje 15 Róż Różańcowych.

1. Róża Św. Klary

2. Róża Św. Tereski od Dzieciątka Jezus

3. Róża Św. Antoniego

4. Róża Maryi Wspomożycielki Rodzin

5. Róża Św. Jana Pawła II

6. Róża Św. Rodziny

7. Róża Św. Jadwigi Królowej Polski

8. Róża Św. Faustyny

9. Róża Św. Matki Bożej Królowej Apostołów

10. Róża Św. Jana Vianney

11. Róża Św. Barbary

12. Róża Św. Maksymiliana

13. Róża Św. Filomeny

14. Róża Św. Józefa

15. Róża Małżeństw Św. Joanny Beretta Molii

du6

Spotkania na wspólnej modlitwie różańcowej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej.