23 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 07.09.2014 r.
Parafia św. Wawrzyńca, 84-242 Luzino, ul. Kościelna 4

Parafialny Zespół Caritas:
Nr r-ku 62 8349 0002 0016 0935 2000 0010
Parafia św. Wawrzyńca w Luzinie:
Nr r-ku 47 8349 0002 0016 0935 3000 0010
======================================================
  1. Pielgrzymka do Swarzewa. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania do Swarzewa. „Bóg zapłać” każdemu kto przyczynił się do przygotowania i bezpiecznego przeprowadzenia dużej grupy ( ponad 400 osób ) w należytym skupieniu i modlitwie. Dziękujemy za ducha poświęcenia i ofiary, dziękujemy za ducha apostolstwa i wzajemnej pomocy. Chciejmy „dobrem zło zwyciężać”. Niech liczne cnoty prowadzą nas do świętości.

2. Kalendarz liturgiczny. W czwartek będzie święto św. Stanisława Kostki. Św. Stanisław jest patronem polskiej młodzieży i wszystkich dzieci. Zapraszamy więc na specjalnie przygotowane Nabożeństwa do kościoła. Dzieci na 16.30, a młodzież - szczególnie przygotowującą się do Bierzmowania na 18.00. a potem na ognisko.

3. Zebranie dla Katechetów. Ks. Proboszcz zaprasza naszych Katechetów ze Szkół Podstawowych i Katechetkę z Przedszkola na zebranie we wtorek - 16 września br. o godz. 19.15. Spotkanie będzie w nowej plebanii.

4. Dożynki i Odpust w parafii Góra. Niedziela 21.9.14r. o godz. 11.30 odbędą się uroczystości odpustowe i dożynkowe.

5. Pan Jezus czeka na ministrantów. Z początkiem rok szkolnego jeszcze przed kolędą ogłaszamy kolejny nabór na ministrantów. Chętni chłopcy mogą zgłaszać się do Księdza Zbyszka.

6. Misje Parafialne. Nasze Misje św. rozpoczną się w niedzielę 12 października br. Chciejmy już teraz modlić się w intencji Ojców Werbistów, którzy - z mocą Bożą będą chcieli poprowadzić nas do Boga.

7. Pielgrzymka – zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę w dniach 26-29 września. W programie między innymi Niemiecka Częstochowa i Sanktuarium Matki Bożej rozwiązującej węzły . Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii i u Ks. Grzegorza.

8. Nabożeństwo. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze powakacyjne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienienie międzypokoleniowe początek godz. 18.30.

9. Rodzice Bierzmowanych. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13.15

10. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza młodzież na kolejny Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek, 19 września br. w parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni. Bliższe szczegóły na plakatach.