16 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 20.7.2014 r.

Parafia św. Wawrzyńca, 84-242 Luzino, ul. Kościelna 4

Parafialny Zespół Caritas:
Nr r-ku 62 8349 0002 0016 0935 2000 0010
Parafia św. Wawrzyńca w Luzinie:
Nr r-ku 47 8349 0002 0016 0935 3000 0010
======================================================
  1. Odpust  w  Sianowie.  Doroczny  odpust  Matki  Bożej  Szkaplerznej w  Sianowie  odbywa  się  dzisiaj  w  niedzielę  -  20  lipca  br. Nasza  Pielgrzymka  wyruszyła  już  o  5,00 rano.  Modlimy  się  w  ich  intencji,  bo  droga  bardzo  daleka.  Liczymy  także  na  ich  modlitwę  u  tronu  Matki  Bożej  Królowej  Kaszubów.  Wracających  Pielgrzymów  będziemy  wyczekiwać  na  trasie  i  w  naszym  kościele  ok. godz. 21.00

2. Odpust  ŚW. WAWRZYŃCA  w  Luzinie. W  czasie  naszego  odpustu  ku  czci  św.  Wawrzyńca  -  10  sierpnia  -  kazanie  odpustowe  głosić  będzie  Ks.  Zbigniew  Drzał  z  Gdańska  Letnicy  na  wszystkich  Mszach  św. Suma  rozpocznie  się  o  godz.  12.00.  Po  sumie  będzie  procesja  z  Najświętszym  Sakramentem  wokół  kościoła.  Niech  ta  procesja  będzie  tak  uroczysta  jak  w  sam  dzień  Bożego  Ciała.  Bardzo  liczymy  na  dziewczynki,  które  będą  sypać  kwiatki.  Chodzi  przede  wszystkim  o  te  dziewczynki,  które  w  tym  roku  przyjęły  I  Komunię  św.

3. Pielgrzymka  Kaszubska.  W  piątek o  18.00  w  Swarzewie będzie  można  modlić  się  z  uczestnikami  33  Pieszej  Kaszubskiej  Pielgrzymki  na  Jasną  Górę.  Będzie  to  zakończenie  pierwszego  -  z  19-u  etapów  tej  wyjątkowej  Pielgrzymki.

4. Poświęcenie  pojazdów  mechanicznych.  W  piątek  -  po  Mszach  św.  o  godzinie  7.00  i  o  18,00  błogosławić  i  poświęcać  będziemy  rowery, motocykle  i  samochody  oraz  ich  kierowców  z  okazji  patrona  wszystkich  Kierowców  -  św.  Krzysztofa.  Ofiary  zebrane  przy  poświęceniu  prześlemy  na  Misje  św. Misjonarz  bez  pojazdu  mechanicznego  -  w  krajach  misyjnych  -  dziś  nie  wiele  może  zrobić  dla  Pana  Jezusa.

5. „Złota  Grupa”.  Tych,  którzy  duchowo  uczestniczą  w  Pielgrzymce  na  Jasną  Górę  i  w  kościele  po  wieczornej  Mszy  św.  modlą  się  za  swoich  Pielgrzymów  nazywamy  „Złotą  Grupą”.  Nasz  Różaniec  w  języku  kaszubskim  rozpoczniemy  -  w  sobotę  - 26  lipca  ok.  godz.  18.45.  A  w  niedzielę  o  18.00.  Zapraszamy.

6. Przedstawienie  dla  dzieci.  Gminny  Ośrodek  Kultury  informuje, że  22  lipca  br.  o  godzinie  11.00  w  Gminnej Bibliotece  w  Luzinie  odbędzie  się  przedstawienie  dla  dzieci  pt. „ Wilk  i  zając  na  wakacjach”.  Wstęp  wolny.  Zapraszamy  wszystkie  dzieci.